Засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми провів цими днями перший заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації Андрій Данканич.
Комісією розглянуто наступні питання: моніторинг вчинення насильства в сім’ї, взаємодія суб’єктів, які реалізують заходи з профілактики та попередження насилля за 9 міс. 2018 року; робота правоохоронних органів щодо попередження насильства в сім’ї, в навчальних закладах та профілактичні заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, асоціальної поведінки дітей, протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми; про роботу Мукачівського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді щодо надання соціальних послуг сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах; здійснення заходів серед батьків та дітей щодо попередження та профілактики насильства в сім’ї та про стан роботи щодо попередження юного материнства, мотивація на здоровий спосіб життя молоді.
Начальник відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення Віра Сватанова повідомила, що протягом 9 місяців поточного року зареєстровано 209 звернень щодо вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до аналогічного періоду минулого року спостерігається ріст на 11% (за аналогічний період минулого року - 186 звернень). Із загальної кількості, 208 випадків психологічного характеру, в тому числі 2 (повторні звернення від неповнолітніх), 1 випадок фізичного насильства. Випадки вчинення насильства в стані алкогольного сп’яніння складають 199 (внаслідок сп’яніння обидвох - 16 випадків). Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 101 сім’я виховує 218 неповнолітніх дітей.
Інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Мукачівського районного відділення Мукачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області Тетяна Когут надала інформацію про стан роботи Мукачівського районного відділення поліції щодо попередження сімейного насильства, та вжиті заходи до правопорушників за 9 місяців. Одночасно озвучила інформацію про кількість складених протоколів, направлених до суду, а також притягнення 17 батьків до адміністративного покарання за неналежне виховання дітей.
Директор Мукачівського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Інна Туряниця проінформувала про роботу Мукачівського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді щодо здійснення соціальної та профілактичної роботи з сім`ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, заходи щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Станом на 01.10.2018 року на обліку 136 сімей, в яких виховується 161 дитина, що опинилися в складних життєвих обставинах, 6 дітей зазнали насильства у сім`ї. Під соціальним супроводом перебуває 27 сімей, в них 46 дітей, яким було надано комплекс соціальних послуг, спрямованих на допомогу у розв’язанні проблем, що спричинили складні життєві обставини, які родина не може подолати самостійно. Одна багатодітна сім’я за направленням центру перебувала в Закарпатському обласному центрі соціально-психологічної допомоги внаслідок жорстокого поводження з дитиною співмешканця матері.
Начальник відділу освіти, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Микола Ващенок наголосив, що з початком навчального періоду в закладах Мукачівщини постійно проводиться робота як з батьками, так із дітьми щодо профілактики будь-якого насильства, булінгу, кібербулінгу, асоціальної поведінки, правил поведінки дітей з незнайомими особами з метою попередження випадків торгівлі дітьми.
Лані В. Ю. головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району» довела до відома присутніх щодо стану роботи з попередження юного материнства. Зокрема зазначила, що ранні статеві стосунки, низький культурний рівень, відсутність сексуального виховання, інформації та знань про планування сім’ї, контрацепцію - стають причинами ранньої вагітності. Особливої уваги заслуговують дівчата ромської національності у яких рання вагітність є звичним явищем. Майже у кожному лікувально-профілактичному закладі працюють акушерки, які першими надають допомогу вагітним, активно ведуть профілактику венеричних захворювань та ВІЛ/СНІДУ, пропагують різні шляхи та методи контрацепції серед підлітків шляхом бесід, лекцій. Окремі уроки «основ здоров’я» проходять безпосередньо в ЛПЗ. Зауважила на необхідності вирішення питання підліткової вагітності шляхом: підвищення рівня статевої освіти та статевого виховання (на уроках, шляхом роздачі листівок, індивідуальних бесід з лікарем); організації анонімних кабінетів у школі або у ЛПЗ; можливість безкоштовно отримувати засоби контрацепції та демонстрація відповідних фільмів.