У фортеці Сент-Міклош відкрили пам’ятний знак «Полум’я миру»
4 травня, фортеця Сент-Міклош приймала королівську родину Шандор та Герта Маргарет Габсбург-Лотрінген.
Візит високотитулованого подружжя був пов'язаний з відкриттям пам’ятного знаку «Полум’я миру».
За останні дні – це вже другий символ миру на Мукачівщині, адже днем раніше перший пам’ятний знак було урочисто відкрито у с. Павшино на території сільської ради.
Зазначимо, Його Імператорська Високість, Ерцгерцог Австрії та Королівській Принц Угорщини і Чехії, Принц Тоскани Шандор Габсбурґ-Лотарингський та Її Імператорська Високість Герта Маргарет Габсбурґ-Лотарингська є засновниками міжнародного благодійного фонду, який також носить назву «Полум’я миру» The Flame of Peace.
Королівське подружжя у замку Сент-Міклош зустрічали: господар замку Йосип Бартош з дружиною Тетяною Бартош та лицарі клубу Святого Мартина, покровителя селища Чинадієва та фортеці.
Ряд високоповажних гостей взяли участь у відкритті пам’ятного знаку. Серед таких: генеральний консул Консульства Угорської Республіки в м. Ужгород Йожеф Бугайла, Урядовий комісар Угорщини Іштван Грежа, представники Генерального консульства.
Мукачівську РДА представляв заступник голови адміністрації Олександр Богів.
Приймаючу сторону – Чинадіївську селищну раду представив селищний голова Іван Мошак.
Автором пам’ятного знаку «Полум’я миру» є господар замку та відомий митець Йосип Бартош.
Звертаючись до їх Високостей та учасників заходу Олександр Богів передав вітання від голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая та зазначив, що Закарпаття та Австрія мають столітні культурні зв’язки, наш край зазнав позитивного впливу за часів владарювання Ерцгерцогині Австрії, Королеви Угорщини Марії Терезії.
«Важливо, що символ миру встановлено вже на двох локаціях у районі. Це розвиток культурних зв’язків та велика честь для Мукачівщини, - зазначив Олександр Ярославович».
Під час відкриття її Високість Грета Маргарет Габсбург – Лотрінген нагородила Йосипа Бартоша орденом «Полум’я миру» та подякувала за можливість встановити символ миру у місці, що має культурно-історичну цінність.