Новини адмiнiстрацiї мiста
14.10.2021 | 15:42
Новини міської адміністрації
Подякувати живим та вшанувати пам'ять загиблих: в Мукачеві відбувся меморіальний мітинг присвячений Дню захисників і захисниць України
Мітинг пам’яті відбувся в меморіальному парку міста Мукачева, що на  вулиці Олександра Духновича. Місцеві жителі, військовослужбовці, рідні загиблих героїв, духовенство та керівництво міста зібралися аби віддати шану усім захисникам та захисницям, подякувати кожному, хто захищав і зараз захищає нашу країну, її свободу та незалежність. Гімн України виконав Мукачівський єпархіальний хор імені Ф...
14.10.2021 | 15:22
Новини міської адміністрації
27 учнівських проєктів реалізують в Мукачівській громаді: 14 великих та 13 малих (відео)
Конкурс проєктів шкільних ініціатив в Мукачівській громаді проводили вперше, участь взяли 16 шкіл, голосували за проєкти майже 4 тисячі учнів.  За правилами кожен навчальний заклад міг подавати на кокурс один великий та малий проєкт. З 14 шкіл, які стали переможцями конкурсу,  великі та малі проєкти реалізують у 13 школах. На шкільний бюджет влада міста виділила  2 млн. гривень.&nbs...
14.10.2021 | 15:06
Новини міської адміністрації
У Мукачеві відкрили Музей бойової слави
Сьогодні, 14 жовтня у День захисників і захисниць України, у замку Паланок відкрили Музей бойової слави. Експозиція розташовується у середньому дворі замку. Тут представлені світлини захисників України, речі загиблих бійців, обмундирування, військове обладнання та речі з фронту: мінометні міни, гільзи, осколки від снярядів, шеврони різних військових формувань, прапори з передової. В музеї можна по...
12.10.2021 | 12:59
Здоров'я
В міській раді Мукачева вакциновано від COVID-19 94% працівників
В міській раді триває щеплення працівників від коронавірусної інфекції. Наразі 254 (94%) посадовців вже отримали вакцини. Загалом в громаді вже вакциновано 32 тис. мешканців. Нагадаємо, що у Мукачівській громаді діє 8 стаціонарних пунктів вакцинації Пункти працюють за адресами: - Амбулаторія № 1 (вул. Я. Мудрого 46); - Амбулаторія № 2 (вул. В. Стуса 3); - Амбулаторія № 9 вул. Осипенка 39/Б)...
12.10.2021 | 12:52
Новини міської адміністрації
У Мукачівській громаді затвердили тарифи на перевезення пасажирів автобусними
Відповідно до рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради тарифи на перевезення одного пасажира на території Мукачівської громади становлять на маршруті № 36 «Мукачево – с. Барбово» – 25 гривень, № 37 «Мукачево – с. Завидово» – 22 гривні, № 38 «Мукачево – с. Негрово» – 25 гривень, № 39 «Мукачево – с. Горбок» – 24 гривні, № 40 «Мукачево – с. Пістрялово» – 18 гривень, № 41 «Мукачево – с. ...
12.10.2021 | 12:44
Новини міської адміністрації
Відвідувачі ЦНАП зможуть безкоштовно залишати автомобілі на 30 хвилин
Далі діятиме тариф 20 гривень за годину, з 18:00 по 08:00 – 5 гривень за годину Проєкт рішення «Про затвердження тарифу на послуги з платного зберігання транспортних засобів на автостоянці» оприлюднять на сайті Мукачівської міської ради. Рішення про оприлюднення ухвалили сьогодні на засіданні виконавчого комітету.  Для відвідувачів ЦНАП тариф буде нараховуватись з 31 хвилини знаходження на ...
08.10.2021 | 21:58
Новини міської адміністрації
Вчитель з Мукачева увійшов в ТОП-10 кращих фізкультурників України за версією Global Teacher Prize Ukraine
Михайло Дьорка працює у 8-му ліцеї Мукачева, фізичному вихованню дітей навчає вже більше 44 років. До десятки фіналістів престижної премії Михайла Павловича обрали з поміж сотні претендентів. Ми побували на його уроку і розповімо більше  Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=j82GjL3AXas   Мукачівська міська рада   ...
05.10.2021 | 11:42
Здоров'я
601 мукачівців щепились в перший день акції «Вакцинуйся. Збережи життя»
В перший день проведення акції «Вакцинуйся. Збережи життя» від коронавірусної інфекції щепились 601 мукачівців. Наразі в Мукачівській громаді вже вакцинувались 29 950 осіб. Нагадаємо, що 1,2 млн.  гривень в Мукачеві виділено на проведення акції «Вакцинуйся. Збережи життя». Призовий фонд акції автомобіль Renault Duster, 15 велосипедів, 15 електросамокатів, 15 телевізорів. Участь в акції мають...
05.10.2021 | 11:36
Спорт
Вадим Петровський чемпіон України з блискавичних шахів
З 21 вересня по 3 жовтня на Полтавщині проходив Чемпіонат України з шахів серед чоловіків. Цьогорічний склад учасників: 6 гросмейстерів, міжнародні майстри та майстри ФІДЕ, багаторазові чемпіони України і Європи. З першого туру мукачівець очолив турнірну таблицю і з результатом 7.5 з 9 виборов перемогу. З рапіду Вадим Петровський переміг в номінації кращий результат до 14 років. А в класичні шахи...
05.10.2021 | 11:23
Культура, освіта
Мукачівські школярі отримуватимуть міжнародні сертифікати з німецької в рідній школі (відео)
Вчителька з Мукачева 3 роки працювала над тим, аби її учні змогли отримувати міжнародні сертифікати з німецької мови в рідній школі Етнічна німка за походженням Віталія Кабацій навчає школярів німецькій вже більше 10 років, 5 з яких вчителює у Мукачівській спеціалізованій школі № 4.  Вона активна учасниця міжнародних проєктів та конкурсів від Ґете-Інституту.  Педагогиня завжди мріяла, а...
ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

4181

На території Мукачівського району розташований унікальний промисловий об’єкт: ТДВ “Мукачівський машинобудівний завод”. Добре знаний у радянські часи промисловий гігант з виробництва надточних верстатів, насправді має давню історію, яка сягає 17 століття. 

Так, датою заснування заводу вважається 1672  рік. Вже тоді унікальне на теренах Європи підприємство «Фрідяшівський ливарний завод» славився виробами художнього литва, виготовляв залізо пруткове, листове, шинне, лемеші до плугів, лопати, мотики, цвяхи, ланцюги й т.п. Вироби підприємства отримували нагороди на Європейських промислових виставках ХІХ сторіччя. В період з 1728-1919 років належав графській династії Шенборнів. До державної власності переходить з 1944 року. 

Завод знав злети та падіння, пережив майже повну зупинку, приватизацію та повільне повернення до життя.

Наразі підприємство використовує мізерну частку своїх виробничих потужностей, але керівництво налаштоване конструктивно та відкрите до ділового діалогу.

Перспективи відродження промислового гіганту стали темою робочої зустрічі, яка відбулася на підприємстві сьогодні, 17 липня за участі: народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Віктора Кривенка, очільника Мукачівського району Сергія Гайдая, селищного голови смт. Кольчино Миколи Дуба. Гостей зустрічали директор заводу Володимир Фомін та один з головних акціонерів Андрій Яловий.

Розмова розпочалася з короткого історичного екскурсу підприємства. Як зазначив Андрій Яловий, після занепаду, повільне повернення до життя з неминучим перепрофілюванням виробництва розпочалося з 2007 року, який можна вважати другою датою народження заводу.

Наразі завод має свою невелику нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів для транспортування легкових авто.

«Ми відкриті для співробітництва, інвестиційних пропозицій та готові до освоєння нових видів продукції, - каже Андрій Яловий і запрошує на екскурсію підприємством».

Як зазначив Андрій Іванович, зовнішнього лоску на заводі немає, цехи потребують реконструкції й модернізації, але тут намагаються створити гідні умови праці, забезпечити гуртожитком та пільговим харчуванням.

Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад 8 гектарів, загальна площа виробничих цехів - 39600 м кВ, збереглися навіть будівлі, що відносяться до часів становлення заводу  - доби графів Шенборнів.

Андрій Яловий показує гостям монументальну будівлю колись головного корпусу: вражаючих розмірів актова зала, яка можете бути концертною, функціональні адмінприміщення, - все знаходиться у законсервованому стані.

Оглянули учасники зустрічі й виробничі потужності та поспілкувалися з робітниками, начальниками цехів. Особливо тепло робітники зустрічали Миколу Васильовича Дуба, який віддав заводу 30 років на керівній посаді.

Ще один напрямок, який готові запровадити на заводі – це організація учбової платформи, де перепрофільовуватимуть та навчатимуть новим виробничим спеціальностям всіх бажаючих, звісно, з подальшим працевлаштуванням.

Йде реконструкція приміщення під гуртожиток для висококваліфікованих робітників вузькопрофільних спеціальностей з розрахунку на 50 осіб, у планах – будівництво житлового котеджу для родин іногородніх «ітеерівців».

Екскурсія підприємством відзначалася конструктивною розмовою та обговоренням можливостей допомоги відродженню заводу на всіх рівнях: селищному, районному та всеукраїнському - через відповідні профільні комітети ВРУ та інвестиційні фонди.

«Разом з керівництвом заводу, селищним головою та народним депутатом Віктором Кривенком ми окреслили деякі важливі першочергові завдання, - коментує очільник району Сергій Гайдай, -  також обговорили далекоглядні плани, які можуть бути втілені у практичну площину за умови спільної позиції на всіх рівнях влади».

До слова, Андрій Яловий зазначив, що вперше за всі роки управління підприємством має зустріч та конструктивну розмову з керівником державної адміністрації.

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2022
Made by Tools4shop.com