Актуальним питанням було давно та існує до сьогодні для кожного студента: як поєднати навчання та роботу? Як це правильно поєднати? Адже хочеться, щоб і те і те було на висоті та мало помітний ефект.
Раніше поєднувати ці дві важливі справи було майже не можливо, а от зараз технології вийшли на новий рівень і робота під час навчання стала реальною тому що може функціонувати в онлайн режимі. Тобто ви можете працювати у вільний для вас час таким чином якнайкраще поєднувати навчання і роботу. Але, на жаль не всі професії дозволяють вільний графік тоді така робота заважатиме вам у навчанні. Кращим варіантом роботи для студента стає робота за змінами.
Ми мали нагоду запитати про це.
Анастасія Паук студентка факультету здоров’я розповіла: «Після закінчення школи я чітко знала яку професію мрію здобути, і відмовилася від роботи, щоб не відволікатися від навчання. Але життя так склалося, що я була змушена поєднати навчання з роботою. Спочатку для мене це було не просто, адже треба було встигнути на лекції, виконати домашні завдання і бігти на роботу. Це все займало у мене весь мій вільний час, я була вимучена і навіть хотіла залишити навчання. Та згодом я змінила місце роботи, де графік був більш зручний для мене, тому зараз я легко поєдную навчання та роботу.»
Іванна Бігарі студентка факультету здоров'я розповідає: «Коли я лише вступила до університету я зразу зрозуміла потрібно шукати роботу! Але я не хотіла бути офіціантом чи продавцем, як більшість студентів, я хотіла працювати у сфері яка наближена до моєї професії. Таким чином я змогла поєднати не лише навчання і роботу, а щей практику!»
Звичайно, що працювати на роботі близькій до твоєї професії хороша ідея. Але, такий варіант підходить далеко не всім студентам.
Ще одним із варіантів може бути – заздалегідь домовитися зі своїм начальником. Повідомити його про ваш розклад занять, екзаменів або часу сесії. Таким чином ви уникайте непорозумінь в універі та на роботі. Можна домовитися про відробку годин у вихідний день, або приходити чи залишатися на 2-3 години.
Не можемо залишити без уваги ще один варіант – перехід на вечірню форму навчання. Таким чином в день можна спокійно працювати, а після праці братися за навчання.
Сергій Попович студент факультету здоров'я розповів: «Вступаючи до університету я чітко знав, що хочу поєднати роботу та навчання. Спочатку мої спроби були не дуже вдалими на 1 курсі важко знайти роботу, але ставши повнолітнім мені це вдалося. Я почав працювати майже забуваючи про навчання і здавати сесії у останні хвилини. Так минув рік, а потім другий і я зрозумів що більше не можу так нехтувати навчанням заради роботи тому прийняв рішення перейти на вечірню форму навчання. Спочатку це здавалося мені дивним, бо зазвичай зранку я вчився, а ввечері працював, а зараз все навпаки. Та з часом я звик і мені навіть почав подобатись такий варіант. Зараз я легко поєдную навчання та роботу.»
Та звичайно найвдаліший і найлегший варіант – заочне навчання. Як не крути, але в такий спосіб поєднати навчання та роботу простіше за все. Звичайно не всі наважуються на такий спосіб навчання, бо вважають що стаціонарно студент більше порине в освіту. Можливо так воно і є.
Іванна Попович студентка географічного факультету розповіла нам: «Спочатку вступаючи до університету я навчалася на денній формі, і мені це дуже подобалось. Цікаві пари, лекції. Нові люди як викладачі, так і сокурсники. Словом цікаве студентське життя. Та невдовзі я зрозуміла що треба шукати роботу. Роботу я знайшла швидко, але поєднувати з навчанням так і не зуміла.
Заради того, щоб і навчання не втратити і роботу я вирішила піти на заочну форму навчання.
Спочатку я сумнівалася у правоті вибору. Але зараз я точно знаю що зробила правильний вибір для мене це найкращий варіант поєднання навчання і роботи.»
Отже, головне це – не зупинятися на досягнутому, діяти і йти далі. Пробувати щось нове і не стояти на одному місці, адже ніхто не казав що поєднувати роботу з навчанням буде легко. Головне правильно розкласти пріоритети весь час вмотивовуватися бо ніщо не може стати перешкодою до успіху.
Даніелла ЯЦУРА,
студентка 1-го курсу відділення журналістики, спеціальність «Реклама та зв'язки з громадськістю», Ужгородського національного університету