Рада почесних громадян Мукачева, очолювана Євгеном Федівим, цього разу вирішила провести чергове засідання не в Мукачеві. А разом з колегами міста Хуста. Мандрівка вийшла направду захоплюючою, корисною, рясною на враження. Дорогою зупинилася на Красному полі (нижній знімок), поклали квіти до меморіалу оборонцям Карпатської України. Невдовзі краяни відзначатимуть 80-річчя цієї вікопомної дати. Василь Цигак, історик за фахом, коротко переповів хроніку тих подій, що вразили Європу і світ. А відлуння патріотичного подвигу земляків доноситься до нашої доби, коли доводиться утверджувати те, що жертовно започаткували вони.
У Хусті їх зустріли колеги, з якими зробили екскурсію містом, яке за останні роки разюче змінило своє обличчя. Ще одна перлина в короні Срібної землі. Достоту європейський центр, облаштовані вулиці, відновлений театр, чудовий парк відпочинку, впорядкована річка Хустець. На одній із вулиць вклонилися пам'яті почесного громадянина Хуста, відомого педагога, борця за волю Івана Дочинця (на верхньому знімку зліва) – батька почесного громадянина Мукачева письменника Мирослава Дочинця. На споруді професійного ліцею, де він працював, впроваджуючи нові методики викладання, встановлено меморіальну дошку. У міському музеї мукачівці познайомилися з живими сторінками історії древнього центру Марамороша, міста вдатних ремісників і митців, столиці Карпатської України.
Відтак у теплій атмосфері за кавою господарі і гості поділилися досвідом роботи, своїми поглядами на розвиток громадянського суспільства і зокрема свої громад. І яке місце в цьому процесі мають посідати ради почесних громадян, люди, які найбільше внесли в розвиток своїх міст і далі готові долучатися до цього своїми ініціативами, своєю активною громадянською позицією. Євген Федів подарував хустянам книжки про почесних громадян Мукачева і запросив їх відвідати наше місто. На верхньому знімку справа – Є.Т. Федів і голова Хустського товариства політв’язнів і репресованих Ф.І. Буришин.
Д. МИРОН