11-12 жовтня 2018 року на базі нашого коледжу відбулося засідання навчально-методичної комісії аграрних технікумів і коледжів із спеціальності 211«Ветеринарна медицина під головуванням методиста «НМЦ «Агроосвіта» Оксани Володимирівної Вишневської.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор коледжу Юрій Садварі, який розповів гостям історію навчального закладу, напрямки підготовки та перспективи його розвитку. Заступник директора з навчальної роботи Марія Іванівна Яцик та завідувачка відділенням «Ветеринарна медицина» Маріанна Гуленко ознайомили членів комісії з матеріально-технічною базою коледжу, з досягненням педагогічного колективу. Завідувачі кабінетів і лабораторій представили свої напрацювання в матеріальному і методичному забезпеченні навчального процесу на ветеринарному відділенні.
У роботі семінару взяли участь Кондратюк Василь Олександрович заступник директора з навчальної роботи Компаніївського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ;
- Овчарук Ніна Петрівна- методист відділення «Ветеринарна медицина», к.в.н. ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж,
- Овчарук Василь Михайлович, кандидат ветеринарних наук викладач-методист,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,завідувач відділення «Ветеринарна медицина» ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж;
- Павлючик Лариса Миколаївна- завідувачка відділення «Ветеринарна медицина» Новочорторийського державного аграрного технікуму,
- Єрохіна Олена Михайлівна- завідувачка відділення «Ветеринарна медицина» Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ.
- Белова Ірина Генадіївна –викладач-методист Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького
- Кривенька Ольга Петрівна –завідувач навчально-виробничою практикою
- «Васильківського коледжу» ТДАТУ
Серед учасників семінару прсутніми були завідувачі агрономічним відділенням Гудзовата О.М., юридичним Соскида С.Я. та бухгалтерсько-туристичним Павлишинець Н.Л. нашого коледжу.
Подальша робота комісії проходила згідно плану роботи.
Організатор заходу методист ДУ НМЦ «Агроосвіта» О.М.Вишневська підвела підсумки роботи навчально-методичної комісії за 2017/18 навчальний рік, проаналізувала стан і перспективи методичного забезпечення підготовки фахівців спеціальності 211 «Ветеринарна медицина»,та шляхи його вдосконалення, представила порівняльний аналіз результатів проведення незалежного заміру знань студентів (шляхом дистанційного тестування) випускних курсів аграрних ВНЗ ОКР «Молодший спеціаліст» із спеціальності 211 «Ветеринарна медицина». Було обговоренно питання вимоги та методику створення електронних підручників як елементу освітнього середовища, та тематику проведення семінарів-тренінгів з даної спеціальності.
З особливостями формування навчальних планів та освітніх програм профільної середньої освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів у 2018-2019 навчальному році ознайомив присутніх В.О.Кондратюк . Він звернув увагу, що згідно наказу №570 МОН розроблені та впроваджені освітні програми профільної середньої освіти для підготовки спеціалістів на основі базової середньої освіти та на основі Типової освітньої програми для студентів молодших спеціалістів.
Потім до слова запросили Ніну Овчарук,яка презентувала питання проведення акредитації закладу вищої освіти та вимоги до її проведення.
Досвідом співпраці з базами практичного навчання забезпечення якості підготовки фахівців шляхом інноваційних підходів до організації практичної підготовки студентів у сучасних умовах поділилася Лариса Павлючик. Вона продемонструвала ознайомчу екскурсію по об'єктах практичного навчання: сучасна клініка ветеринарної медицини, навчально-виробнича ферма, ТОВ «Українська молочна компанія», КП «Київський Іподром», Компанію «Organik milk», ФГ « МАІСС» та ін.
Висвітлила питання використання електронних засобів навчання та освітніх веб- сайтів викладача під час вивчення навчальних дисциплін Олена Єрохіна. Вона наголосила на необхідності підвищення якості навчально-методичного забезпечення навчального процесу, підготовки нових навчальних посібників та підручників відповідно до сучасних міжнародних вимог і стандартів у коледжах.
Незабутні враження отримала навчально-методична комісія при відвідинах переробних підприємств ОСГ «Бараново», “Еко-ферми буйволів” яка організована у 2015 році що налічує понад 30 тварин, та ферми де утримуються плямисті олені на вільному випасі 57га.
Невелике родинне підприємство «Бараново» (поголів’я складає 500 овець, з яких щодня дають молоко майже триста) пропонує 15 видів молочної продукції, виготовленої за особливою рецептурою, якої не має в жодній сироварні України. Комісія ознайомились з технологією переробки овечого та коров'ячого молока, виготовлення твердого сиру Грунь, м'якого Ріка,а ще вурди, та бринзи… Таке різноманіття смаків припаде до душі любителям смачного і корисного, а найголовніше – якісного продукту. Тому й у виробництві використовують лише натуральне молоко без будь-яких консервантів і домішок, а також органічні закваски та ферменти італійського й французького походження.
На завершення роботи методичної комісії відбулося підбиття підсумків та прийняття рекомендацій в удосконаленні навчально-методичного забезпечення,відзначено високий рівень організації навчально-виховного процесу в нашому коледжі.
Члени комісії висловили щиру вдячність дирекції та усьому колективу ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» за гостинність,творчий потенціал педагогів та сприяння в роботі навчально- методичної комісії.
Заходи такого характеру – це той рушій, який стимулює навчальні заклади та педагогічних працівників, зокрема, рухатися в ногу із часом, не залишатися осторонь сучасних, інноваційних процесів, що відбуваються в освіті.
Маріанна Гуленко –завідувачка ветеринарним відділенням,
Наталія Грига- викладач-методист, голова циклової комісії