Учень Сюча, старший тренер з метань України Ярослав Чмир та головний тренер з метань України Максим Островський є членами Оргкомітету турніру. У висвітленні події будуть задіяні представники ключових спортивних ЗМІ, центральні і місцеві телеканали, а також медіа країн-сусідів (Угорщина, Румунія, Білорусь, Польща, Словаччина).
Євген Васильович Сюч (1928-1992) - український легкоатлет, Заслужений тренер України (1972), майстер спорту в метанні молота. Педагог-новатор, доцент кафедри легкої атлетики Львівського державного інституту фізичної культури і спорту. Старший тренер відділення легкої атлетики Львівської школи-інтернату спортивного профілю.
Сюч Є.В. є основоположником сучасної техніки метання молота з чотирьох обертів, яку він науково обґрунтував і практично впровадив в Україні – вперше в світі. У 1971р. на матчевій зустрічі з ФРН учень Є.Сюча Йосип Гамський встановив новий світовий рекорд - 75,78м. Згодом техніка метання Сюча стає домінуючою на міжнародній арені.
Оскільки Є.В. Сюч народився, отримав першу освіту і працював перші роки саме в Мукачеві, місто для проведення турніру його пам'яті вибрано цілком не випадково. Згодом ми плануємо організувати турнір міжнародного формату. Участь в турнірі візьмуть учні та вихованці Євгена Васильовича (багато з яких, ставши тренерами вже мають власних вихованців - призерів світових чемпіонатів та олімпіад) з різних кутків світу. Це акцентуватиме увагу на місті Мукачево як на колисці легкоатлетичних рекордів, і не тільки українських.
На базі Мукачівського кооперативного торговельно-економічного коледжу, серед студентів найпершого випуску якого Є.В. Сюч, завтра, 12 вересня, пройдуть змагання з легкої атлетики його пам'яті.
Початок змагань 12.09.18 о 9:30 (вул. Маргітича, 41). Прес-конференція відбудеться об 11:00 (вул. Я.Мудрого, 40). У нагородженні переможців бере участь донька відомого тренера Анна Сюч
голова Оргкомітету Всеукраїнських змагань з метань «Чотири оберти Сюча».
Розвиток спорту – це запорука здорової і сильної нації. Сподіваємось на плідну співпрацю.
Довідка:
Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж – вищий навчальний заклад 1 рівня акредитації, що сягає витоками у 1918 рік-час створення Вищої торговельної школи, а згодом Торговельної академії, тож цьогоріч відзначає 100-річчя. У 1945 році у Мукачеві створено кооперативний технікум з плановим, бухгалтерським та товарознавчим відділеннями. У 1946 році відбувся перший випуск спеціалістів – 24 товарознавців і 36 бухгалтерів. 1956 – відкриття заочного відділення технікуму. 1998 рік – кооперативний технікум перейменовано в Мукачівський кооперативний фінансово-комерційний технікум. 2009 рік – технікум перейменовано в Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж. 2011 рік – в рамках освітнього комплексу з Львівською комерційною академією розпочато підготовку кадрів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» на базі коледжу.
За роки діяльності навчальний заклад підготував понад 20 тисяч спеціалістів. Багато з них стали вмілими керівниками організацій і підприємств споживчої кооперації, комерційних та бізнесових структур. Серед випускників – Плеша Іван Васильович – кандидат технічних наук, проректор Львівської комерційної академії; Сирохман Іван Васильович – доктор технічних наук, проф., зав. кафедри товарознавства продовольчих товарів Львівської комерційної академії; Мешко Іван Михайлович – доктор історичних наук, професор; Цап Василь Васильович – голова правління Закарпатської облспоживспілки; Михайло Волощук – президент Асоціації народних депутатів Закарпаття; Балога Іван Іванович – голова Закарпатської обласної ради; Василь Петьовка – народний депутатат; Василь Пагиря – закарпатський краєзнавець, письменник та поет, почесний громадянин Мукачева та ін. Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж – один із найстаріших закладів міста з найміцнішими традиціями, що напрацьовував свою репутацію упродовж десятиліть, завжди вважався елітним і щодня намагається підтверджувати цей статус. Так історично склалося, що у цьому освітньому закладі навчався Євген Сюч – Майстер спорту з метань молота, Заслужений тренер України, тож цьогорічний День фізичної культури і спорту присвячений його світлій пам’яті та 100-річчю МКТЕК. На знак цього, студенти-першокурсники позмагалися в естафетах, отримали вітальні слова та грамоти від гості свята – власниці, генерального директора PR-агентства «Пріоритет. Ю. Ей», голови оргкомітету Всеукраїнських змагань з метань «Чотири оберти Сюча», дочки славного випускника-спортсмена Анни Євгенівни Сюч. Цей день для першокурсників став особливим, адже через різного роду змагання вони потужно влилися у коледжівську родину, отримали свій перший документ. Студентські квитки вручив директор коледжу, кандидат економічних наук, доцент – Богдан Іванович Кабаці, наголошуючи на тому, що у коледжі чітко організований освітній процес, тож акцентується не тільки на фаховій майстерності, вивченні студентами іноземних мов, але й розвитку культурно-мистецьких задатків молоді, здоров’ї студентства, тому всіляко підтримуються заняття спортом, схвалюються високі спортивні досягнення. Насичені події дня на цьому не завершилися, адже активісти, спортсмени, журналісти-початківці, представники студентського самоврядування коледжу мали можливість поспілкуватися на прес-конференції з гостями.
З повагою, Анна Сюч, голова Оргкомітету Всеукраїнських змагань
з метань «Чотири оберти Сюча»
м. Мукачево, 10 – 11.11.18