Свалява знову зібрала найталановитіших дітей в різних концертних залах. Підтримати та надихнути талановиту молодь України і зарубіжжя саме на закарпатській землі вирішив голова журі, народний артист України, відомий композитор Євген Станкович, який власне і народився в Сваляві.
Такі фестивалі, на його думку, допомагають укріпити дух та створити мистецьку творчу спільноту. Більше трьохсот учасників з усієї країни та Угорщини, Словаччини, Польщі до 25 лютого демонстрували свої музичні, хореографічні і образотворчі таланти.
Мукачівська дитяча школа мистецтв № 1 ім. С.Мартона пишається тим, що одним із перших її випускників був усесвітньовідомий композитор, Герой України, лауреат Шевченківської премії,народний артист України, академік Євген Станкович. І нині символічно те, що на II Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв "Stankovych fest", котрий відбувся останніми днями лютого на Свалявщині, багато нагород вибороли вихованці першої мукачівської школи мистецтв.
Як і на минулорічному фестивалі-конкурсі першу премію знову здобув талановитий 13-річний піаніст Сашко Лучков, учень 7 класу ДШМ № 1 ім. С.Мартона. Водночас з Почесною грамотою переможця ректор Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського Володимир Рожок вручив юному мукачівцю і Диплом за професійність та артистизм та пам'ятну медаль. Загалом ректор вручив дві таких спеціальних нагороди (ще одну молодій вокалістці з Одеси), які дають право на позачерговий вступ до цього вузу. Бабуся Ганна Федорівна та дідусь Олександр Степанович і батько Сашка – Степан затамувавши подих слухали, як Володимир Рожок оголошував: "А тепер хочу вручити молодому, тендітному, закоханому в музику…" і назвав прізвище Сашка Лучкова. Після закінчення виступів юних піаністів член журі, відомий франко-український композитор та піаніст Дімітрій Чесноков розшукував Сашка для розмови, але той вже поїхав додому в Мукачево. Ще не вечір, обов'язково зустрінуться.
Що цікаво, ніхто в родині хлопчика музикою не займається, а він домігся великих успіхів, зокрема, і на Міжнародному конкурсі в Австрії, про що газета "Мукачево" недавно писала. Цим завдячує своєму викладачеві Марії Йосипівні Вайс, котра вела його, так би мовити, з дитсадка. Приємно, що на фестивалі відзначали Дипломами і викладачів, які підготували юних лауреатів. Так, зокрема, Дипломом 1 ступеню нагороджені викладачі ДШМ № 1 ім. С.Мартона Марія Вайс, Ангеліна Семенова, Лідія Гарна, котрі є наставницями учасників квартету піаністів у складі Анни Курянової, Анастасії Риби, Валентини Ребей та Олександра Лучкова. Слід би запозичити такий досвід організаторам обласних фестивалів юних обдарувань, а також і Мукачівській міській раді, коли відзначають грошовими преміями юних талантів.
Справжній фурор справила на "Stankovych fest" і учениця Мукачівської ДШМ № 2 Олександра Макарова. Дівчинці журі присудило Гран-Прі за виконання на цимбалах, відтак першу премію за грі на фортепіано. Дівчинці спеціалісти пророкують велике музичне майбутнє.
Ну і повернімось до виступів вихованців музичної Альма-матер Євгена Станковича. Премію I ступеня в грі на фортепіано здобула у своїй віковій категорії Софія Варга (викладач Наталія Геревич). Такою ж нагородою відзначений в молодшій віковій категорії дует з фортепіано Софії Варга і Дарії Худякової (викл. Н.Геревич і Т.Марків), а також ансамбль учнів молодших класів "Срібний дзвіночок" (викл. Інна Небесна). А ще група учасників - учнів школи була відзначена Дипломами II та III ступенів.
Микола РІШКО