Новини адмiнiстрацiї мiста
01.03.2021 | 15:43
Здоров'я
У зв'язку з зростанням захворюваності на COVID-19 на території стаціонару у лікарні введено обмежений режим перебування відвідувачів.
Зверніть увагу, що для відвідувань пацієнтів (передачі) визначено відповідний час: 9:00-10:00 та 15:00-16:00.  У весь інший час вхід на територію лікарні без наявності електронного скерування, перепустки чи бейджів для працівників - ЗАБОРОНЕНО!!! Категорично заборонено заходити відівідувачам у відділення до пацієнтів.  Прохання прийняти до уваги дані правила перебування на території л...
01.03.2021 | 15:34
Здоров'я
Вже завтра в Мукачеві стартує щеплення від коронавірусної інфекції. В першу чергу вакцинуватимуть медиків.
За словами керівника медичного центру «Сім’я» Мирослави Чубірко , 25 лютого отримали 1000 доз вакцини, першочергово вакцинують лікарів які працюють у мобільних бригадах та у ковідних відділеннях.  Завтра починають щеплення в Мукачеві, першочергово вакцинуватимуть працівників ковідних відділень Лікарні святого Мартина, інфекційного відділення Обласної дитячої клінічної лікарні, а також праців...
25.02.2021 | 10:22
Культура, освіта
Паланок долучився до світлової ініціативи на підтримку орфанних хворих
На підтримку Міжнародного Дня рідкісних захворювань по всьому світу ініційовано наймасштабнішу світлову ініціативу.  Приєднавшись до цієї ініціативи, в Українї підсвітили 17 знакових будівель Києва, Одеси, Дніпра, Львова, Маріуполя та Мукачева у символічні кольори Міжнародного дня рідкісних захворювань — рожевий, зелений та блакитний  Перлина Мукачева – замок Паланок доєднався ...
24.02.2021 | 19:41
Культура, освіта
У Мукачеві сьогодні відкрито літературно-мистецький музей
Проєкт реалізували у рамках Бюджету громадських ініціатив.  Новий мистецький простір розташований у міській центральній бібліотеці по вулиці Духновича.  Тут проведено капітальний ремонт, придбано меблі та комп'ютерну техніку для роботи музею. Ідейними натхненниками проєкту стали письменники Віктор Дворніченко та Тетяна Рибар. Нині в музеї вже близько 100 експонатів, є кілька експозицій...
24.02.2021 | 12:48
Новини міської адміністрації
Автомобілі для поліцейських громади
Мукачівській міський голова Андрій Балога передав офіцерам громади два автомобілі, придбані за гроші з міського бюджету. Також поліцейських Мукачівської міської громади забезпечили приміщенням. Наразі на території Мукачева та приєднаних сіл працює чотири поліцейських офіцери громади. Серед обов’язків офіцерів громади: попередження поширених правопорушень, проведення перевірки за зверненнями громад...
19.02.2021 | 14:26
Новини міської адміністрації
У Мукачеві вшанують пам'ять Героїв Небесної Сотні!
Захід відбудеться у суботу, 20 лютого о 10.00 біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на площі Герої Майдану, мікрорайон Росвигово. Запаленими лампадками та покладанням квітів до пам'ятного знаку вшанують подвиг учасників Революції Гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні. Мукачівська міська рада   ...
19.02.2021 | 14:17
Новини міської адміністрації
Місто готується до туристичного сезону
Сьогодні працівниками комунального підприємства здійснюються роботи з встановлення висоти обмежувачів на 3,8 м. для того, щоб туристичні автобуси могли безперешкодно заїжджати до міста. Управління міського господарства Мукачівського міськвиконкому   ...
09.02.2021 | 20:35
Здоров'я
У Мукачеві відкрили оновлену амбулаторію медичного центру «Сім’я»
Амбулаторія № 9 знаходиться по вулиці Осипенка у мікрорайоні Росвигово. У приміщенні медичного закладу провели капітальний ремонт, амбулаторія оснащена новими меблями та сучасними медичними приладами. Тут працює 8 сімейних лікарів, які обслуговують 12 тисяч пацієнтів. Пацієнти можуть пройти огляд у сімейного лікаря, отримати направлення до вузького спеціаліста або ж електронний рецепт. Також, здат...
09.02.2021 | 18:35
Новини міської адміністрації
1 млн. 200 тис. гривень Мукачівська міська влада виділила для 23 жителів Мукачівської територіальної громади
Рішення про виділення матеріальної допомоги 23 жителям Мукачівської територіальної громади ухвалили сьогодні на засіданні виконавчого комітету.  Програма «Додаткового соціально-медичного захисту жителів Мукачівської територіальної громади»  створена, щоб  допомогти людям, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують термінового дороговартісного лікування.  Суми ...
09.02.2021 | 10:46
Новини міської адміністрації
Ради сіл сформують в Мукачівській міській територіальній громаді
Прийняття Положення про Раду села старостинських округів Мукачівської міської територіальної громади ініціює Андрій Балога - Мукачівський міський голова Рада села є колегіальним консультативно-дорадчим органом. Її створюють для вирішення питань населеного пункту, здійснення громадського контролю за діяльністю старости, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю. Раду очолює голова, який з...
ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

3409

На території Мукачівського району розташований унікальний промисловий об’єкт: ТДВ “Мукачівський машинобудівний завод”. Добре знаний у радянські часи промисловий гігант з виробництва надточних верстатів, насправді має давню історію, яка сягає 17 століття. 

Так, датою заснування заводу вважається 1672  рік. Вже тоді унікальне на теренах Європи підприємство «Фрідяшівський ливарний завод» славився виробами художнього литва, виготовляв залізо пруткове, листове, шинне, лемеші до плугів, лопати, мотики, цвяхи, ланцюги й т.п. Вироби підприємства отримували нагороди на Європейських промислових виставках ХІХ сторіччя. В період з 1728-1919 років належав графській династії Шенборнів. До державної власності переходить з 1944 року. 

Завод знав злети та падіння, пережив майже повну зупинку, приватизацію та повільне повернення до життя.

Наразі підприємство використовує мізерну частку своїх виробничих потужностей, але керівництво налаштоване конструктивно та відкрите до ділового діалогу.

Перспективи відродження промислового гіганту стали темою робочої зустрічі, яка відбулася на підприємстві сьогодні, 17 липня за участі: народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Віктора Кривенка, очільника Мукачівського району Сергія Гайдая, селищного голови смт. Кольчино Миколи Дуба. Гостей зустрічали директор заводу Володимир Фомін та один з головних акціонерів Андрій Яловий.

Розмова розпочалася з короткого історичного екскурсу підприємства. Як зазначив Андрій Яловий, після занепаду, повільне повернення до життя з неминучим перепрофілюванням виробництва розпочалося з 2007 року, який можна вважати другою датою народження заводу.

Наразі завод має свою невелику нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів для транспортування легкових авто.

«Ми відкриті для співробітництва, інвестиційних пропозицій та готові до освоєння нових видів продукції, - каже Андрій Яловий і запрошує на екскурсію підприємством».

Як зазначив Андрій Іванович, зовнішнього лоску на заводі немає, цехи потребують реконструкції й модернізації, але тут намагаються створити гідні умови праці, забезпечити гуртожитком та пільговим харчуванням.

Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад 8 гектарів, загальна площа виробничих цехів - 39600 м кВ, збереглися навіть будівлі, що відносяться до часів становлення заводу  - доби графів Шенборнів.

Андрій Яловий показує гостям монументальну будівлю колись головного корпусу: вражаючих розмірів актова зала, яка можете бути концертною, функціональні адмінприміщення, - все знаходиться у законсервованому стані.

Оглянули учасники зустрічі й виробничі потужності та поспілкувалися з робітниками, начальниками цехів. Особливо тепло робітники зустрічали Миколу Васильовича Дуба, який віддав заводу 30 років на керівній посаді.

Ще один напрямок, який готові запровадити на заводі – це організація учбової платформи, де перепрофільовуватимуть та навчатимуть новим виробничим спеціальностям всіх бажаючих, звісно, з подальшим працевлаштуванням.

Йде реконструкція приміщення під гуртожиток для висококваліфікованих робітників вузькопрофільних спеціальностей з розрахунку на 50 осіб, у планах – будівництво житлового котеджу для родин іногородніх «ітеерівців».

Екскурсія підприємством відзначалася конструктивною розмовою та обговоренням можливостей допомоги відродженню заводу на всіх рівнях: селищному, районному та всеукраїнському - через відповідні профільні комітети ВРУ та інвестиційні фонди.

«Разом з керівництвом заводу, селищним головою та народним депутатом Віктором Кривенком ми окреслили деякі важливі першочергові завдання, - коментує очільник району Сергій Гайдай, -  також обговорили далекоглядні плани, які можуть бути втілені у практичну площину за умови спільної позиції на всіх рівнях влади».

До слова, Андрій Яловий зазначив, що вперше за всі роки управління підприємством має зустріч та конструктивну розмову з керівником державної адміністрації.

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2021
Made by Tools4shop.pro