Новини адмiнiстрацiї мiста
08.06.2021 | 11:21
Новини міської адміністрації
В Мукачеві відкрили Угорський дім ім. М. Мункачі
Будинок Австро-Угорського банку  відреставрували та назвали в честь видатного художника Міхая Мункачі.  Як зазначив у своєму виступі Андрій Балога - Мукачівський міський голова, -  історична будівля стане центром угорської культури  не тільки для місцевої громади, а й всього Закарпаття. «Пишаємося тим, що змогли відкрити такий великий будинок саме в Мукачеві, місті яке завжди ...
30.05.2021 | 16:43
Культура, освіта
У замку Паланок триває святкування Дня міста Мукачева
Для гостей працюють музейні експозиції та лучний тир. Кожен охочий може спробувати себе у ролі ремісника: виготовити кошик, глечик, ляльку-мотанку чи виріб зі шкіри. Також на території замку працює гастро-локація. Вже ввечері на гостей фортеці чекають театралізована екскурсія, цікава лекція про найвідоміші міфи замку в Закарпаття та неймовірно захоплююче фаєр-шоу. Мукачівська міська рада  ...
30.05.2021 | 16:29
Новини міської адміністрації
Патрульна поліція області базуватиметься і в Мукачеві
Рішення «Про передачу в оперативне управління нерухомого майна комунальної власності Управлінню патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції за адресою: м. Мукачево, вул. Валенберга Рауля, 31» прийнято на черговій сесії міськради. До цього в будівлі функціонувало управління соціального захисту населення Мукачівської міськради, яке вже з квітня працює на базі нового Ц...
30.05.2021 | 16:24
Здоров'я
У Мукачеві планують будівництво нового закладу охорони здоров’я
Сьогодні на сесії міської ради надали дозвіл на розроблення детального плану території для проектування та будівництва об’єкту охорони здоров’я у місті Мукачево. Новий об’єкт охорони здоров’я планують розмістити на ділянці площею близько 2,5 гектарів у районі вулиць Андрея Шептицького та Митрополита Володимира. Замовником розроблення детального плану території є виконавчий комітет Мукачівської міс...
30.05.2021 | 16:10
Новини міської адміністрації
Майже 700 тис. грн. виділили на оздоровлення дітей
Сьогодні на сесії міськради затвердили Програму оздоровлення та відпочинку дітей На пільгові путівки для дітей влада міста виділила майже 700 тис. грн.  Цьогоріч за гроші з міського бюджету оздоровиться більше 100 дітей.  Право на безкоштовний відпочинок в літніх таборах мають діти з числа пільгових категорій, діти-сироти, позбавлені батьківської опіки, діти з малозабезпечених та бага...
29.05.2021 | 22:55
Новини міської адміністрації
Депутати дали дозвіл на розроблення детального плану території для проєктування та будівництва аеропорту
Він буде на території Мукачівської громади та виділено1, 5 млн. грн. на виготовлення плану. Сьогодні влада міста виділила 1,5 млн. грн. на розроблення детального плану території, на підставі якого буде виготовлений проєкт для будівництва аеропорту.  Проєкт планують виготовити до початку жовтня щоб передбачити асигнування на будівництво летовища в держбюджеті на 2022 рік.  Аеропорт пла...
17.05.2021 | 23:03
Здоров'я
В Мукачеві від коронавірусної інфекції вакцинували 200 освітян
В Мукачівській громаді триває вакцинація від коронавірусної інфекції, щеплення отримали майже 200 освітян. 149 вчителів отримали щеплення вакциною AstraZeneca. Також 47 освітян які братимуть участь в ЗНО вакциновано препаратом CoronaVac, - повідомила директора Медичного центру сім’я "Сім'я" Мирослава Чубірко.  Записатися на вакцинацію можна через call-центр за номером 0800 503118. В Мукачі...
17.05.2021 | 22:54
Новини міської адміністрації
На Пряшівській встановлять радар вимірювання швидкості
В Мукачеві виконком надав дозвіл на встановлення комплексу автоматичної фіксації для виявлення порушень швидкісного режиму. Дозвіл надано на прохання Управління патрульної поліції. Радар встановлять по вулиці Пряшівська, 4. Мукачівська міська рада   ...
14.05.2021 | 13:10
Культура, освіта
У Палаці культури і мистецтв відкрили творчу виставку «Україно-квіткова краса»
Експозиція картин художниць приурочена 30-річчю Незалежності України. На виставці представлені роботи талановитих жінок-художниць: Марини Чопей, Тетяни Остапенко та Лариси Бобалик. Символічно, що роботи цих художниць об’єднуть образ жінки і світла. Картини наповнені життєдайною енергією та красою, захоплюють спалахами яскравих, але виважених кольорів, що надають роботам особливого шарму та настрою...
12.05.2021 | 10:31
Здоров'я
В 673 тис. грн. виділить Мукачівська міська влада на оздоровлення дітей
Пільгові путівки отримають більше 100 дітей.  Право на безкоштовний відпочинок в літніх таборах  мають діти з числа пільгових категорій, діти-сироти,  позбавлені батьківської опіки, діти з малозабезпечених та багатодітних родин,  внутрішньо-переміщених осіб,  діти з інвалідністю,  діти героїв які загинули в районі АТО  чи під час Революції Гідності, діти військов...
ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

3593

На території Мукачівського району розташований унікальний промисловий об’єкт: ТДВ “Мукачівський машинобудівний завод”. Добре знаний у радянські часи промисловий гігант з виробництва надточних верстатів, насправді має давню історію, яка сягає 17 століття. 

Так, датою заснування заводу вважається 1672  рік. Вже тоді унікальне на теренах Європи підприємство «Фрідяшівський ливарний завод» славився виробами художнього литва, виготовляв залізо пруткове, листове, шинне, лемеші до плугів, лопати, мотики, цвяхи, ланцюги й т.п. Вироби підприємства отримували нагороди на Європейських промислових виставках ХІХ сторіччя. В період з 1728-1919 років належав графській династії Шенборнів. До державної власності переходить з 1944 року. 

Завод знав злети та падіння, пережив майже повну зупинку, приватизацію та повільне повернення до життя.

Наразі підприємство використовує мізерну частку своїх виробничих потужностей, але керівництво налаштоване конструктивно та відкрите до ділового діалогу.

Перспективи відродження промислового гіганту стали темою робочої зустрічі, яка відбулася на підприємстві сьогодні, 17 липня за участі: народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Віктора Кривенка, очільника Мукачівського району Сергія Гайдая, селищного голови смт. Кольчино Миколи Дуба. Гостей зустрічали директор заводу Володимир Фомін та один з головних акціонерів Андрій Яловий.

Розмова розпочалася з короткого історичного екскурсу підприємства. Як зазначив Андрій Яловий, після занепаду, повільне повернення до життя з неминучим перепрофілюванням виробництва розпочалося з 2007 року, який можна вважати другою датою народження заводу.

Наразі завод має свою невелику нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів для транспортування легкових авто.

«Ми відкриті для співробітництва, інвестиційних пропозицій та готові до освоєння нових видів продукції, - каже Андрій Яловий і запрошує на екскурсію підприємством».

Як зазначив Андрій Іванович, зовнішнього лоску на заводі немає, цехи потребують реконструкції й модернізації, але тут намагаються створити гідні умови праці, забезпечити гуртожитком та пільговим харчуванням.

Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад 8 гектарів, загальна площа виробничих цехів - 39600 м кВ, збереглися навіть будівлі, що відносяться до часів становлення заводу  - доби графів Шенборнів.

Андрій Яловий показує гостям монументальну будівлю колись головного корпусу: вражаючих розмірів актова зала, яка можете бути концертною, функціональні адмінприміщення, - все знаходиться у законсервованому стані.

Оглянули учасники зустрічі й виробничі потужності та поспілкувалися з робітниками, начальниками цехів. Особливо тепло робітники зустрічали Миколу Васильовича Дуба, який віддав заводу 30 років на керівній посаді.

Ще один напрямок, який готові запровадити на заводі – це організація учбової платформи, де перепрофільовуватимуть та навчатимуть новим виробничим спеціальностям всіх бажаючих, звісно, з подальшим працевлаштуванням.

Йде реконструкція приміщення під гуртожиток для висококваліфікованих робітників вузькопрофільних спеціальностей з розрахунку на 50 осіб, у планах – будівництво житлового котеджу для родин іногородніх «ітеерівців».

Екскурсія підприємством відзначалася конструктивною розмовою та обговоренням можливостей допомоги відродженню заводу на всіх рівнях: селищному, районному та всеукраїнському - через відповідні профільні комітети ВРУ та інвестиційні фонди.

«Разом з керівництвом заводу, селищним головою та народним депутатом Віктором Кривенком ми окреслили деякі важливі першочергові завдання, - коментує очільник району Сергій Гайдай, -  також обговорили далекоглядні плани, які можуть бути втілені у практичну площину за умови спільної позиції на всіх рівнях влади».

До слова, Андрій Яловий зазначив, що вперше за всі роки управління підприємством має зустріч та конструктивну розмову з керівником державної адміністрації.

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2021
Made by Tools4shop.pro