Новини адмiнiстрацiї мiста
18.06.2020 | 22:18
Економіка
У Мукачеві продовжили етап реєстрації проектів Бюджету громадських ініціатив 2021 до кінця липня
Відповідно до протоколу №2 комісії з питань бюджету громадських ініціатив реєстрацію проектів продовжено до кінця липня.  Цьогоріч конкурс проходитиме по такому розкладу: Реєстрація заявок: 01.04.2020 – 01.07.2020 Розгляд заявок та оцінка відповідності проєктів: 03.08.2020 – 18.08.2020 Загальноміське голосування: 01.09.2020 – 15.09.2020 Визначення та затвердження переможців: 16.09.2020 –...
18.06.2020 | 22:13
Культура, освіта
Роботи учасників живописного пленеру «Мукачівська весна — 2020» презентують у Палаці культури та мистецтв
Протягом минулого тижня у Мукачеві з нагоди Днів міста проходив живописний пленер «Мукачівська весна — 2020». Через карантинні обмеження, цьогоріч формат заходу було змінено, у пленері брали участь тільки митці Закарпаття.  Шістнадцять відомих художників краю у різних локаціях міста малювали архітектурні пам'ятки, пам'ятники, вулиці та сквери міста, представляючи на полотнах власні відчуття...
13.06.2020 | 17:03
Новини міської адміністрації
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
 Учні міста зайняли 35 призових місць на І етапі та 31 призове місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.  28 учнів стало переможцями ІІ етапу та четверо учнів стало переможцями ІІІ етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.  27 учнів стало переможцями ІІ етапу та одна учениця стала переможцем ІІІ та ф...
13.06.2020 | 16:43
Здоров'я
Лікарня Мукачева уклала договори з НСЗУ на 92 млн. гривень
Лікарня Мукачева уклала договори з НСЗУ на 92 млн. гривень КНП "Мукачівська центральна районна лікарня" - одна з перших підготувалась до впровадження Програми медичних гарантій, - про це повідомляє Національна служба здоров’я України. Місцева влада забезпечила заклад комп’ютерами, медичною інформаційною системою, необхідним обладнанням відповідно до вимог НСЗУ. Для цього було виділено 14 млн грн....
07.05.2020 | 12:50
Економіка
Більше 400 тисяч гривень допомоги виділять 12 жителям Мукачівської міської ОТГ
Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради. Матеріальну допомогу виділять в рамках Програми додаткового соціального-медичного захисту жителів Мукачівської міської об`єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Допомогу отримають 12 жителів Мукачівської міської ОТГ.  Мукачівська міськрада   ...
12.04.2020 | 19:46
Новини міської адміністрації
В Мукачеві висаджено понад півтисячі різних дерев
На території Мукачівської міської ОТГ цієї весни загалом було висаджено 524 молодих саджанців дерев. Зокрема: • сакура — 35 шт. • катальпа — 80 шт. • клен шаровидний — 15 шт. • клен гостролистий — 100 шт. • липа — 234 шт. Також висаджено 60 молодих саджанців кедра річкового на Ужгородській вулиці. Деревцята місту подарував підприємець Павло Балога. Мукачівська міськрада ...
12.04.2020 | 19:37
Культура, освіта
Юні мукачівці серед переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановита Молодь України 2020»
Цими днями у Львові дистанційно вібувся Міжнародний фестиваль-конкурсу «Талановита Молодь України 2020», активну участь у якому взяли і вихованці вокального відділу Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона (клас викладача Ігоря Білика). Конкурсним журі було високо оцінено виступи юних талановитих мукачівців. Тож маємо чудові результати: - Тимофій Коробейніков - ЛАУРЕАТ І премії; - В...
10.04.2020 | 22:53
Здоров'я
З минулу добу мобільні бригади в Мукачеві здійснили 10 виїздів для забору біоматеріалів -
розповів директор Медичного центру «Сім’я» Євген Мешко.  На самоізоляції 490 осіб, ще у 24 симптоми застуди. До лікарні з пневмонією госпіталізовано одну пацієнтку. ПЛР-тести роблять усім місцевим жителям з підозрою на COVID-19. Детальніше про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Мукачівській ОТГ коментує Євген Мешко. https://www.youtube.com/watch?v=TXa1Ov1fybw Мукачівська міськрада ...
10.04.2020 | 22:39
Культура, освіта
В Мукачівській ОТГ скасували плату за навчання дітей у початкових мистецьких школах до закінчення карантину
Відповідне рішення було прийнято на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради 7 квітня. На сьогоднішній день у школах мистецтва Мукачівської ОТГ навчається більше тисячі дітей. За словами начальниці відділу культури Ірини Калій, батькам які вже оплатили навчання за березень-квітень буде здійснено перерахунок. Детальніше дивіться у відео інтерв’ю начальниці відділу культури Ірини Кал...
10.04.2020 | 22:35
Здоров'я
Більше 300 тисяч гривень допомоги на лікування отримають двоє жителів Мукачівської ОТГ
Рішення схвалено на засіданні виконкому. Матеріальну допомогу виділять коштом програми додаткового соціально-медичного захисту жителів Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Управлінню праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради доручено провести виплату коштів за призначенням. Мукачівська міськрада ...
ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод»: перспективи відродження промислового гіганту з трьохсотрічною історією

3181

На території Мукачівського району розташований унікальний промисловий об’єкт: ТДВ “Мукачівський машинобудівний завод”. Добре знаний у радянські часи промисловий гігант з виробництва надточних верстатів, насправді має давню історію, яка сягає 17 століття. 

Так, датою заснування заводу вважається 1672  рік. Вже тоді унікальне на теренах Європи підприємство «Фрідяшівський ливарний завод» славився виробами художнього литва, виготовляв залізо пруткове, листове, шинне, лемеші до плугів, лопати, мотики, цвяхи, ланцюги й т.п. Вироби підприємства отримували нагороди на Європейських промислових виставках ХІХ сторіччя. В період з 1728-1919 років належав графській династії Шенборнів. До державної власності переходить з 1944 року. 

Завод знав злети та падіння, пережив майже повну зупинку, приватизацію та повільне повернення до життя.

Наразі підприємство використовує мізерну частку своїх виробничих потужностей, але керівництво налаштоване конструктивно та відкрите до ділового діалогу.

Перспективи відродження промислового гіганту стали темою робочої зустрічі, яка відбулася на підприємстві сьогодні, 17 липня за участі: народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Віктора Кривенка, очільника Мукачівського району Сергія Гайдая, селищного голови смт. Кольчино Миколи Дуба. Гостей зустрічали директор заводу Володимир Фомін та один з головних акціонерів Андрій Яловий.

Розмова розпочалася з короткого історичного екскурсу підприємства. Як зазначив Андрій Яловий, після занепаду, повільне повернення до життя з неминучим перепрофілюванням виробництва розпочалося з 2007 року, який можна вважати другою датою народження заводу.

Наразі завод має свою невелику нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів для транспортування легкових авто.

«Ми відкриті для співробітництва, інвестиційних пропозицій та готові до освоєння нових видів продукції, - каже Андрій Яловий і запрошує на екскурсію підприємством».

Як зазначив Андрій Іванович, зовнішнього лоску на заводі немає, цехи потребують реконструкції й модернізації, але тут намагаються створити гідні умови праці, забезпечити гуртожитком та пільговим харчуванням.

Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад 8 гектарів, загальна площа виробничих цехів - 39600 м кВ, збереглися навіть будівлі, що відносяться до часів становлення заводу  - доби графів Шенборнів.

Андрій Яловий показує гостям монументальну будівлю колись головного корпусу: вражаючих розмірів актова зала, яка можете бути концертною, функціональні адмінприміщення, - все знаходиться у законсервованому стані.

Оглянули учасники зустрічі й виробничі потужності та поспілкувалися з робітниками, начальниками цехів. Особливо тепло робітники зустрічали Миколу Васильовича Дуба, який віддав заводу 30 років на керівній посаді.

Ще один напрямок, який готові запровадити на заводі – це організація учбової платформи, де перепрофільовуватимуть та навчатимуть новим виробничим спеціальностям всіх бажаючих, звісно, з подальшим працевлаштуванням.

Йде реконструкція приміщення під гуртожиток для висококваліфікованих робітників вузькопрофільних спеціальностей з розрахунку на 50 осіб, у планах – будівництво житлового котеджу для родин іногородніх «ітеерівців».

Екскурсія підприємством відзначалася конструктивною розмовою та обговоренням можливостей допомоги відродженню заводу на всіх рівнях: селищному, районному та всеукраїнському - через відповідні профільні комітети ВРУ та інвестиційні фонди.

«Разом з керівництвом заводу, селищним головою та народним депутатом Віктором Кривенком ми окреслили деякі важливі першочергові завдання, - коментує очільник району Сергій Гайдай, -  також обговорили далекоглядні плани, які можуть бути втілені у практичну площину за умови спільної позиції на всіх рівнях влади».

До слова, Андрій Яловий зазначив, що вперше за всі роки управління підприємством має зустріч та конструктивну розмову з керівником державної адміністрації.

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2020
Made by Tools4shop.pro