Відомо, нещодавно закінчився навчальний рік у закладах освіти та інших відомств, у тому числі й дитячо-юнацьких спортивних школах. Вручення атестатів старшокласникам і, відповідно, випускний бал пару днів вирував у центрі нашого міста, не залишаючи байдужим нікого, ні дітей, ні дорослих. До честі організаторів, свято відбулось, як то кажуть, на славу. Впевнений, воно надовго залишиться в пам’яті його учасників. Сповнений приємних почуттів, з певною часткою смутку, згадав далеке минуле, але попри все, яскраві події сьогодення не випадково спонукали мене поцікавитись життям однієї із кращих шкіл області у сфері фізичної культури і спорту, учні якої не знають літніх канікул. Отож, став вишукувати можливість зустрітись із засновником секції греко-римської боротьби, керівником районного осередку ФСТ «Колос» й Мукачівської районної дитячо-юнацької спортивної школи, майстром спорту міжнародного класу, заслуженим тренером України Іваном Кукушкіним, авторитет якого вже давно не викликає жодних сумнівів. Бажання виявилось обопільним і після дружніх обіймів прямо в чоло задаю перше запитання:
– Пане директор, діяльність спортивної школи, яку Ви очолюєте, зрозуміла для фахівців, але для мешканців міста, району, мабуть замало наявної інформації, саме тому прошу наповнити цю, так би мовити, прогалину.
І.Кукушкін: –У районній ДЮСШ навчається 617 учнів, що займаються в 15 відділеннях, де опановують один з обраних видів спорту, а це боротьба греко-римська, футбол, фрістайл-могул. Найбільш здібних передаємо в школи вищої спортивної майстерності та до спеціалізованої спортивної школи олімпійського резерву, в яких створено відповідні умови для повсякденного життя та учбово-тренувального процесу. Кожен рік за підсумками роботи серед ДЮСШ області Мукачівська районна спортивна школа в призовій трійці. Приємно підкреслити, що поточний навчальний рік був особливо успішним. За рівнем спортивної кваліфікації школа нараховує двох майстрів спорту України, чотирнадцять кандидатів у майстри спорту, двадцять шість – першорозрядників, триста двадцять – учнів П, Ш та юнацьких розрядів.»
– Хочеться з перших вуст знати, хто із вихованців закладу досяг найбільш вагомих результатів?
– Навожу офіційні дані: Юрій Шкрюба в лютому цього року на Міжнародному турнірі з греко-римської боротьби, присвяченого видатним борцям України, зайняв 1-ше місце, при цьому виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, член збірної команди України. Зараховано в склад збірної команди України (U-23) Сергія Козуба та Павла Молнара, які вийшли переможцями у своїх вагових категоріях на чемпіонаті України-2017. На цьогорічному чемпіонаті Європи в м.Сомботхей (Угорщина) С.Козуб виборов срібло й подолав норматив МСМК, а П.Молнар увійшов у п’ятку кращих. Норматив майстра спорту України на міжнародному турнірі з греко-римської боротьби подолав Владислав Мотринець (2016р, друге призове місце Дмитра Гардубея на чемпіонаті України серед молоді забезпечило йому звання м/с України. За лідерами, звісно, підтягуються й юні борці. Так, на Всеукраїнських змаганнях з цього виду спорту Анатолій Меденці, Олег Халілов та Іван Чмир посіли третю сходинку п’єдесталу пошани, до того ж О.Халілов спромігся вибороти бронзову нагороду на чемпіонаті Європи в м.Белград (Сербія), який серед молодших юнаків (2002 р.н.) проводився вперше в історії розвитку греко-римської боротьби у вазі 38кг. Слід згадати й представників футболу, найяскравіші з них, вихованці Страбичівського відділення – Людмила Куніна - виступає в складі київського «Спартака», 1-а ліга, капітан збірної команди України (U-17); Надія Куніна (2002 р.н) – гравець команди вищої ліги (м.Чернігів), у 2016 році визнана найкращою серед юніорок.
А Корнелія Петрус та Доротті Легеза в поточному навчальному році на Кубку України з фрістайлу-могул виконали норматив КМС, 1-й спортивний розряд покорився Дешко Данієлі.»
– То скажіть, яка на Ваш погляд, все ж таки формула успіху?
– Перш за все – пошук і набір діточок з хорошими фізичними здібностями, бажанням займатись обраним видом спорту, що культивується в школі; цілеспрямована й повсякденна праця всього колективу, себто, адміністрації й тренерського складу всіх відділень ДЮСШ, постійне удосконалення учбово-спортивного процесу; чітка система змагань; прямий та зворотній зв'язок з батьками; укріплення матеріально-спортивної бази і, далеко не в останню чергу, фінансове забезпечення, за яке слова вдячності слід адресувати Мукачівській РДА та спонсорам, зокрема, голові обласної федерації греко-римської боротьби І.Токарю.»
– Кого з тренерів-викладачів Ви б могли виділити?
– Я б не став переходити на особистості, оскільки абсолютно впевнений в монолітності штатних працівників та погодинників, їх високому професійному рівні, вмінню контактувати та вирішувати поставленні завдання, незважаючи на ситуацію, в якій опинилась наша держава.
Григорій Куруц, майстер спорту