Новини адмiнiстрацiї мiста
18.06.2020 | 22:18
Економіка
У Мукачеві продовжили етап реєстрації проектів Бюджету громадських ініціатив 2021 до кінця липня
Відповідно до протоколу №2 комісії з питань бюджету громадських ініціатив реєстрацію проектів продовжено до кінця липня.  Цьогоріч конкурс проходитиме по такому розкладу: Реєстрація заявок: 01.04.2020 – 01.07.2020 Розгляд заявок та оцінка відповідності проєктів: 03.08.2020 – 18.08.2020 Загальноміське голосування: 01.09.2020 – 15.09.2020 Визначення та затвердження переможців: 16.09.2020 –...
18.06.2020 | 22:13
Культура, освіта
Роботи учасників живописного пленеру «Мукачівська весна — 2020» презентують у Палаці культури та мистецтв
Протягом минулого тижня у Мукачеві з нагоди Днів міста проходив живописний пленер «Мукачівська весна — 2020». Через карантинні обмеження, цьогоріч формат заходу було змінено, у пленері брали участь тільки митці Закарпаття.  Шістнадцять відомих художників краю у різних локаціях міста малювали архітектурні пам'ятки, пам'ятники, вулиці та сквери міста, представляючи на полотнах власні відчуття...
13.06.2020 | 17:03
Новини міської адміністрації
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
 Учні міста зайняли 35 призових місць на І етапі та 31 призове місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.  28 учнів стало переможцями ІІ етапу та четверо учнів стало переможцями ІІІ етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.  27 учнів стало переможцями ІІ етапу та одна учениця стала переможцем ІІІ та ф...
13.06.2020 | 16:43
Здоров'я
Лікарня Мукачева уклала договори з НСЗУ на 92 млн. гривень
Лікарня Мукачева уклала договори з НСЗУ на 92 млн. гривень КНП "Мукачівська центральна районна лікарня" - одна з перших підготувалась до впровадження Програми медичних гарантій, - про це повідомляє Національна служба здоров’я України. Місцева влада забезпечила заклад комп’ютерами, медичною інформаційною системою, необхідним обладнанням відповідно до вимог НСЗУ. Для цього було виділено 14 млн грн....
07.05.2020 | 12:50
Економіка
Більше 400 тисяч гривень допомоги виділять 12 жителям Мукачівської міської ОТГ
Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради. Матеріальну допомогу виділять в рамках Програми додаткового соціального-медичного захисту жителів Мукачівської міської об`єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Допомогу отримають 12 жителів Мукачівської міської ОТГ.  Мукачівська міськрада   ...
12.04.2020 | 19:46
Новини міської адміністрації
В Мукачеві висаджено понад півтисячі різних дерев
На території Мукачівської міської ОТГ цієї весни загалом було висаджено 524 молодих саджанців дерев. Зокрема: • сакура — 35 шт. • катальпа — 80 шт. • клен шаровидний — 15 шт. • клен гостролистий — 100 шт. • липа — 234 шт. Також висаджено 60 молодих саджанців кедра річкового на Ужгородській вулиці. Деревцята місту подарував підприємець Павло Балога. Мукачівська міськрада ...
12.04.2020 | 19:37
Культура, освіта
Юні мукачівці серед переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановита Молодь України 2020»
Цими днями у Львові дистанційно вібувся Міжнародний фестиваль-конкурсу «Талановита Молодь України 2020», активну участь у якому взяли і вихованці вокального відділу Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона (клас викладача Ігоря Білика). Конкурсним журі було високо оцінено виступи юних талановитих мукачівців. Тож маємо чудові результати: - Тимофій Коробейніков - ЛАУРЕАТ І премії; - В...
10.04.2020 | 22:53
Здоров'я
З минулу добу мобільні бригади в Мукачеві здійснили 10 виїздів для забору біоматеріалів -
розповів директор Медичного центру «Сім’я» Євген Мешко.  На самоізоляції 490 осіб, ще у 24 симптоми застуди. До лікарні з пневмонією госпіталізовано одну пацієнтку. ПЛР-тести роблять усім місцевим жителям з підозрою на COVID-19. Детальніше про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Мукачівській ОТГ коментує Євген Мешко. https://www.youtube.com/watch?v=TXa1Ov1fybw Мукачівська міськрада ...
10.04.2020 | 22:39
Культура, освіта
В Мукачівській ОТГ скасували плату за навчання дітей у початкових мистецьких школах до закінчення карантину
Відповідне рішення було прийнято на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради 7 квітня. На сьогоднішній день у школах мистецтва Мукачівської ОТГ навчається більше тисячі дітей. За словами начальниці відділу культури Ірини Калій, батькам які вже оплатили навчання за березень-квітень буде здійснено перерахунок. Детальніше дивіться у відео інтерв’ю начальниці відділу культури Ірини Кал...
10.04.2020 | 22:35
Здоров'я
Більше 300 тисяч гривень допомоги на лікування отримають двоє жителів Мукачівської ОТГ
Рішення схвалено на засіданні виконкому. Матеріальну допомогу виділять коштом програми додаткового соціально-медичного захисту жителів Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Управлінню праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради доручено провести виплату коштів за призначенням. Мукачівська міськрада ...
Прагнули зробити добру справу для людей, Та на заваді стала чиновницька бюрократія

Прагнули зробити добру справу для людей, Та на заваді стала чиновницька бюрократія

920

УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» є одним із світових лідерів з виробництва гірських та бігових лиж і хокейних ключок.  На підприємстві працює 1 150 чоловік, для яких ми намагаємося створити належні умови праці. Лише прямі щорічні витрати на охорону праці складають 7-8 млн грн. Однією із складових цієї роботи є регулярне проведення медичних оглядів працюючих. 

Щоправда, в нинішньому році розпочали цю роботу із запізненням з незалежних від нас причин – через реорганізацію колишньої санепідслужби і передачі її функцій до  Управління Держпраці в Закарпатській області. 

Після опублікування відповідної інформації на сайті обласного Управління Держпраці  28 лютого цього року ми надіслали туди необхідні документи для визначення категорій працівників, які підлягають проведенню обов’язкових медичних оглядів. 

На жаль, у цьому відомстві не поспішали складати відповідного акту, як це передбачає Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій». 

Тому через місяць, 31 березня ц.р., генеральний директор нашого підприємства Василь Рябич звернувся з повторним листом до начальника Управління Держпраці в Закарпатській області Богдана Дороша, щодо необхідності прискорення цієї роботи, оскільки така бюрократична тяганина загальмувала направлення нами до медичного закладу поіменних списків працівників, які підлягають проведенню медоглядів. 

За нашими підрахунками,  своєчасний і якісний медогляд мали пройти близько 700 працівників нашого підприємства. Причому, як і в попередні роки, ці медогляди та аналізи  мукачівські медики проводять безпосередньо на нашому підприємстві, що дуже зручно для працюючих, заощаджує їх час. 

Технологія нашого виробництва передбачає використання хімічних речовин, які можуть  спричинити негативний вплив на працюючих. Розуміючи це, ми прагнемо різними методами це нівелювати. У виробничих приміщеннях встановлені потужні вентиляційні системи, виробничі процеси максимально автоматизовані, здійснюється перехід на застосування менш шкідливих речовин. 

Завдяки цим та іншим заходам нам вдалося домогтися того, що на жодному з робочих місць концентрація  шкідливих речовин не перевищує гранично допустимі норми. Але, як би ми не старалися, певна, хоч і мінімальна кількість випарів, впливає на людину. Й тому ми намагалися охопити медоглядами якомога більшу кількість працівників. В попередні роки нам це вдавалось.

Але фахівці Управління Держпраці чомусь дотримувались іншої думки, не взявши до уваги нашу практику підготовки і проведення медоглядів. Зокрема, каменем спотикання стало включення до акту робітників, які працюють з хімічними речовинами.

Спеціалісти Управління, посилаючись на документи МОЗ України,  не сприйняли наші аргументи про те, що на підприємстві усі виробничі процеси, починаючи із завантаження деревини в басейни і завершуючи відвантаженням готової продукції, повністю механізовані і не потребують застосування важкої фізичної сили. А отже, складання протоколів замірів важкості праці – річ формальна. 

Або ж інша заборона: не включення до списків для проведення медоглядів працівників, характер праці яких передбачає постійну роботу на свіжому повітрі – через відсутність протоколів замірів. На нашу думку, в даному випадку знову має місце бюрократичний формалізм, оскільки єдиним джерелом оцінки тут є природний фактор – температура повітря. Хіба підлягає сумніву той факт, що улітку на дворі спекотно, а взимку – холодно?

Якщо керуватися таким підходом, то заробітна плата у нас має складати  3 200 грн, а не – 9,5 тис. грн, як насправді, обід у їдальні має коштувати 20 грн, а не 3 грн, молоко мають отримувати 5 чоловік, а не 900 працюючих.

Дещо зрозуміти, хоча і не виправдати позицію Держпраці, можна було б в тому випадку, коли б фінансування даних заходів здійснювалося за рахунок бюджетних коштів, але ж платимо за це все ми – і готові робити це й надалі.

На УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» не звикли заощаджувати, коли йдеться про оплату і умови праці, здоров’я працюючих. Зазвичай, кожного року медогляд на нашому підприємстві проходило біля 700 чоловік. То чому ж маємо зменшувати їх кількість?

Але фахівці Управління Держпраці в Закарпатській області стояли на своєму. Ані головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Світлана Кавранська, яка приїздила у Мукачево, ані начальник цього відділу Володимир Орел, посилаючись на вищезгаданий Наказ МОЗ, так і не дослухалися до наших, здавалося б, реальних аргументів. 

Оскільки видача акту, без якого медичний заклад не має права заключити з нами договір,  затягнулася на півтора місяці, 14 квітня ц.р. ми втретє звернулися до керівництва Управління Держпраці з цього питання. 

Врешті-решт цей акт ми таки отримали. Але резюме у цій справі – вкрай негативне. Через чиновницькі перепони, у порівнянні з минулим роком, на УАП ТОВ «Фішер-Мукачево»,   зменшилася кількість працівників на 250 осіб, включених у списки на проведення медоглядів, що проводитимуться на місці.  На 80% буде скорочено і кількість медичних обстежень (проведення аналізів) для наших працівників. 

Зрозуміло, що ці факти викликали негативний резонанс у нашому трудовому колективі. Отримуючи стабільну високу зарплату, маючи додаткові пільги і гарантії, передбачені колективним договором, наші працівники гордяться рідним підприємством, яке впевнено дивиться в завтрашній день. Зростає кількість закордонних замовлень на нашу продукцію, обсяги виробництва. І в цьому контексті чиновницькі заборони обласної служби щодо підходу до проведення медичних оглядів стали для усіх нас ложкою дьогтю в діжці меду. І дуже шкода…

Сподіваємося на зміну позиції у майбутньому.

Петро Швардак,
начальник відділу охорони праці, голова профкому 
УАП ТОВ «Фішер-Мукачево»

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2020
Made by Tools4shop.pro