Новини адмiнiстрацiї мiста
22.07.2021 | 09:42
Культура, освіта
У Мукачівському замку експонується творча виставка львівської художниці Світлани Дзедзей
Поціновувачі мистецтва мають гарну нагоду переглянути у картинній галереї Мукачівського замку виставку живопису «Веселка на полотні» художниці зі Львівщини Світлани Дзедзей. Гарним подарунком для музею АТО, який відкриється у Мукачівському історичному музеї вже незабаром стала творча робота Світлани Дзедзей «Скрябін». Живопис, який представила мисткиня у картинній галереї замку «Паланок» – це ві...
22.07.2021 | 09:18
Економіка
Про зміни в отриманні державної соціальної допомоги для малозабезпечених родин та одиноких матерів
Відтепер державну соціальну допомогу отримуватимуть одинокі багатодітні матері, у власності яких є два житла, за умови, якщо воно не перевищує соціальну норму, – розповідає начальниця Управління соціального захисту населення Мукачівської міської ради Наталія Зотова Сім'ї, чиї діти не відвідують школу не отримуватимуть державну допомогу. Такі зміни ухвалив Кабінет Міністрів України.  Виплату...
22.07.2021 | 08:44
Спорт
В Мукачеві розгорнуто найбільший прапор з Олімпійською символікою в Україні
Сьогодні на стадіоні ДЮСШ за участі 30 юних спортсменів розгорнули найбільший Олімпійський прапор в України розміром 32 метри 32 сантиметри  на 1,5 метра. Рекорд приурочено до 32-х літніх Олімпійських ігор у  Японії Рекорд офіційно  зафіксували  представники  «Національного реєстру рекордів України» Мукачівці мали змогу залишити свої побажання Олімпійській збірній ...
16.07.2021 | 15:47
Новини міської адміністрації
В Мукачеві відбудеться фестиваль «Варишське пиво»
21 серпня в парку «Центральний» стартує фестиваль крафтового пива, він триватиме 4 дні. Координатором фесту є Гільдія пивоварів Закарпаття. За словами радника Мукачівського міського голови з питань розвитку туристичної галузі міста Олександра Шершуна, у заході візьмуть участь  більше 10 локальних виробників пива, серед музичних виконавців гурти:«Рокаш», «Чаламада» «Анця,» «Марина і комапнія»....
15.07.2021 | 13:38
Новини міської адміністрації
У Мукачівському замку відкриють творчу виставку Світлани Дзедзей
16 липня у Мукачівському історичному музеї відбудеться урочисте відкриття виставки живопису «Веселка на полотні» художниці зі Львівщини Світлани Дзедзей. Живопис, який представить мисткиня у картинній галереї замку «Паланок» – це відображення її внутрішнього душевного стану, який випромінює позитивну енергетику, це любов до життя, якою вона з радістю ділиться з іншими, це пристрасть, любов, радіс...
15.07.2021 | 13:27
Новини міської адміністрації
Цієї суботи в Мукачеві встановлюватимуть рекорд України:
на стадіоні Мукачівської ДЮСШ буде розгорнуто найбільший Олімпійський прапор   Найбільший Олімпійський прапор  України розміром 32 на 1,5 метра, з побажаннями для олімпійців буде розгорнуто 17 липня на стадіоні Мукачівської ДЮСШ. Захід відбудеться за участі представників книги рекордів України, розпочнеться о 10 год. 50 хв. пресконференцією на центральній трибуні, після чого близь...
13.07.2021 | 17:08
Новини міської адміністрації
В Мукачеві пройде 5 Регіональний Гастрономічний Форум
Асоціація шеф-кухарів України проводить 5 Регіональний Гастрономічний Форум, на якому будуть розглянуті актуальні теми ресторанної та кулінарної сфери.  Цього разу Форум відбудеться у Мукачеві. На заході імениті шеф-кухарі продемонструють свою майстерність на 3 майстер-класах , а провідні спеціалісти ресторанної сфери проведуть 3 семінари для управлінців та рестораторів . спікери форуму: ...
13.07.2021 | 16:54
Новини міської адміністрації
«Шлюб за добу»: в «Паланку» одружилися вже 623 пари
«Шлюб за добу» в Мукачівському історичному музеї впроваджено 4 роки тому. Послуга користується неабиякою популярністю серед закоханих, нею скористалися вже 623 пари, з яких 84 шлюби зареєстровано протягом перших 6 місяців 2021 року. Церемонія одруження проходить в стінах середньовічної фортеці, вартість послуги складає 2,5 тис. грн. Відео: https://www.facebook.com/mukachevo.rada/videos/9022756870...
13.07.2021 | 16:29
Новини міської адміністрації
Більше 10 пенсійних послуг відтепер можна отримати у ЦНАП
Спеціаліст Пенсійного фонду приймає громадян кожну п’ятницю та третій вівторок місяця з 9 по 14 години. Серед послуг, які можуть отримати відвідувачі ЦНАП: видача довідок про розмір пенсії та перебування на обліку, прийом заяви на виготовлення пенсійного посвідчення та його видача, прийом заяв та документів щодо переведення пенсії за новим місцем проживання, зміна способу або ж поновлення виплати ...
13.07.2021 | 16:26
Новини міської адміністрації
Нові спортивні майданчики та сквери:
у Мукачівській громаді триває реалізація проєктів Бюджету громадських ініціатив. Більше 10 дитячих та спортивних майданчиків збудують у Мукачеві вже цього року. Також у різних мікрорайонах міста та в селі Нове Давидково облаштують затишні сквери. Новий сучасний спортивний зал збудують у першій школі Мукачева, тут вже почали роботи з розчистки та планування території. А у дворі ЗОШ № 2 облаштують ...
Прагнули зробити добру справу для людей, Та на заваді стала чиновницька бюрократія

Прагнули зробити добру справу для людей, Та на заваді стала чиновницька бюрократія

1183

УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» є одним із світових лідерів з виробництва гірських та бігових лиж і хокейних ключок.  На підприємстві працює 1 150 чоловік, для яких ми намагаємося створити належні умови праці. Лише прямі щорічні витрати на охорону праці складають 7-8 млн грн. Однією із складових цієї роботи є регулярне проведення медичних оглядів працюючих. 

Щоправда, в нинішньому році розпочали цю роботу із запізненням з незалежних від нас причин – через реорганізацію колишньої санепідслужби і передачі її функцій до  Управління Держпраці в Закарпатській області. 

Після опублікування відповідної інформації на сайті обласного Управління Держпраці  28 лютого цього року ми надіслали туди необхідні документи для визначення категорій працівників, які підлягають проведенню обов’язкових медичних оглядів. 

На жаль, у цьому відомстві не поспішали складати відповідного акту, як це передбачає Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій». 

Тому через місяць, 31 березня ц.р., генеральний директор нашого підприємства Василь Рябич звернувся з повторним листом до начальника Управління Держпраці в Закарпатській області Богдана Дороша, щодо необхідності прискорення цієї роботи, оскільки така бюрократична тяганина загальмувала направлення нами до медичного закладу поіменних списків працівників, які підлягають проведенню медоглядів. 

За нашими підрахунками,  своєчасний і якісний медогляд мали пройти близько 700 працівників нашого підприємства. Причому, як і в попередні роки, ці медогляди та аналізи  мукачівські медики проводять безпосередньо на нашому підприємстві, що дуже зручно для працюючих, заощаджує їх час. 

Технологія нашого виробництва передбачає використання хімічних речовин, які можуть  спричинити негативний вплив на працюючих. Розуміючи це, ми прагнемо різними методами це нівелювати. У виробничих приміщеннях встановлені потужні вентиляційні системи, виробничі процеси максимально автоматизовані, здійснюється перехід на застосування менш шкідливих речовин. 

Завдяки цим та іншим заходам нам вдалося домогтися того, що на жодному з робочих місць концентрація  шкідливих речовин не перевищує гранично допустимі норми. Але, як би ми не старалися, певна, хоч і мінімальна кількість випарів, впливає на людину. Й тому ми намагалися охопити медоглядами якомога більшу кількість працівників. В попередні роки нам це вдавалось.

Але фахівці Управління Держпраці чомусь дотримувались іншої думки, не взявши до уваги нашу практику підготовки і проведення медоглядів. Зокрема, каменем спотикання стало включення до акту робітників, які працюють з хімічними речовинами.

Спеціалісти Управління, посилаючись на документи МОЗ України,  не сприйняли наші аргументи про те, що на підприємстві усі виробничі процеси, починаючи із завантаження деревини в басейни і завершуючи відвантаженням готової продукції, повністю механізовані і не потребують застосування важкої фізичної сили. А отже, складання протоколів замірів важкості праці – річ формальна. 

Або ж інша заборона: не включення до списків для проведення медоглядів працівників, характер праці яких передбачає постійну роботу на свіжому повітрі – через відсутність протоколів замірів. На нашу думку, в даному випадку знову має місце бюрократичний формалізм, оскільки єдиним джерелом оцінки тут є природний фактор – температура повітря. Хіба підлягає сумніву той факт, що улітку на дворі спекотно, а взимку – холодно?

Якщо керуватися таким підходом, то заробітна плата у нас має складати  3 200 грн, а не – 9,5 тис. грн, як насправді, обід у їдальні має коштувати 20 грн, а не 3 грн, молоко мають отримувати 5 чоловік, а не 900 працюючих.

Дещо зрозуміти, хоча і не виправдати позицію Держпраці, можна було б в тому випадку, коли б фінансування даних заходів здійснювалося за рахунок бюджетних коштів, але ж платимо за це все ми – і готові робити це й надалі.

На УАП ТОВ «Фішер-Мукачево» не звикли заощаджувати, коли йдеться про оплату і умови праці, здоров’я працюючих. Зазвичай, кожного року медогляд на нашому підприємстві проходило біля 700 чоловік. То чому ж маємо зменшувати їх кількість?

Але фахівці Управління Держпраці в Закарпатській області стояли на своєму. Ані головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Світлана Кавранська, яка приїздила у Мукачево, ані начальник цього відділу Володимир Орел, посилаючись на вищезгаданий Наказ МОЗ, так і не дослухалися до наших, здавалося б, реальних аргументів. 

Оскільки видача акту, без якого медичний заклад не має права заключити з нами договір,  затягнулася на півтора місяці, 14 квітня ц.р. ми втретє звернулися до керівництва Управління Держпраці з цього питання. 

Врешті-решт цей акт ми таки отримали. Але резюме у цій справі – вкрай негативне. Через чиновницькі перепони, у порівнянні з минулим роком, на УАП ТОВ «Фішер-Мукачево»,   зменшилася кількість працівників на 250 осіб, включених у списки на проведення медоглядів, що проводитимуться на місці.  На 80% буде скорочено і кількість медичних обстежень (проведення аналізів) для наших працівників. 

Зрозуміло, що ці факти викликали негативний резонанс у нашому трудовому колективі. Отримуючи стабільну високу зарплату, маючи додаткові пільги і гарантії, передбачені колективним договором, наші працівники гордяться рідним підприємством, яке впевнено дивиться в завтрашній день. Зростає кількість закордонних замовлень на нашу продукцію, обсяги виробництва. І в цьому контексті чиновницькі заборони обласної служби щодо підходу до проведення медичних оглядів стали для усіх нас ложкою дьогтю в діжці меду. І дуже шкода…

Сподіваємося на зміну позиції у майбутньому.

Петро Швардак,
начальник відділу охорони праці, голова профкому 
УАП ТОВ «Фішер-Мукачево»

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2021
Made by Tools4shop.pro