Новини адмiнiстрацiї мiста
05.04.2021 | 12:54
Здоров'я
1500 вакцинованих від COVID: медики Мукачева лідери за кількістю зроблених щеплень
Бригада вакцинаторів медичного центру "Сім'я" зробила вже близько 1500 щеплень вакциною CoviShield проти коронавірусу - це найбільший показник в Закарпатській області, - про це повідомила керівниця центру Мирослава Чубірко. За її словами, це дані з початку першого етапу вакцинації, який стартував 25 лютого вакцина. Серед вакцинованих найбільше медиків та військовослужбовців, перше щеплення отримал...
05.04.2021 | 12:41
Спорт
Мукачівець здобув «золото» на чемпіонаті України з пауерліфтингу
Вчора у Хмельницькому проходив чемпіонат України з пауерліфтингу з класичного жиму лежачи серед дорослих, юніорів, юнаків та дівчат. Вихованець Мукачівської СОК ДЮСШ Ілля Ковач зайняв І місце у чемпіонаті України серед юнаків у ваговій категорії 105 кг. Пишаємося нашим вихованцем та його тренером-викладачем Миколою Красилинцем!   Мукачівській міськвиконком.   ...
01.04.2021 | 12:00
Культура, освіта
Онлайн реєстрація до школи!
У Мукачівській міській територіальній громаді почалася реєстрація дітей до першого класу та дитячого садку. Записати дитину до одного з навчальних закладів громади можна онлайн на сайті Мукачівської міської ради. Для цього батькам необхідно ознайомитися з територією обслуговування за якою закріплено заклад. Потім сфотографувати або відсканувати свідоцтво про народження та ідентифікаційний код дити...
31.03.2021 | 14:45
Культура, освіта
На 4 роки вперед: затвердили стратегію розвитку Мукачівської міської комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Стратегію схвалено на сесії міськради. Визначено стратегічні та оперативні цілі. Серед основних завдань: сприяння професійному розвитку освітян, підвищення кваліфікації вчителів, умінь та навичок які вимагає Нова українська школа. Впровадження в закладах освіти дійових методів навчання, створення ефективної системи із використанням дистанційних технологій. Серед пропозицій та побажань вчителів нав...
29.03.2021 | 16:50
Культура, освіта
В Мукачеві обдаровані школярі отримуватимуть 1,5 тис. щомісячної стипендії
Депутати затвердили Положення про щомісячні стипендії Мукачівської міської ради для обдарованої і талановитої учнівської молоді Мукачівської міської територіальної громади у новій редакції Стипендії призначаються учням закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які є призерами ІІІ та IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-...
29.03.2021 | 15:32
Новини міської адміністрації
В Мукачеві створять дизайн-код міста
Понад 11 млн. грн. передбачили на реалізацію програми забезпечення діяльності Мукачівської міської територіальної громади в сфері містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності на 2020 - 2022 роки. Рішення прийнято сьогодні, на сесії міськради. Кошти спрямують для: на створення та впровадження дизайн-коду міста, зокрема розроблення проєкту зовнішнього вигляду вулиці Олек...
29.03.2021 | 15:23
Культура, освіта
У Мукачівській міській територіальній громаді створять Центри культурних послуг
Рішення про початок реорганізації сільських клубних та бібліотечних закладів Мукачівської громади шляхом створення Центрів культурних послуг ухвалили на черговій сесії міської ради. Центри культурних послуг створять у селах Дерцен (шляхом об’єднання Будинку культури села Дерцен, клубу села Форнош, бібліотеки-філії села Дерцен та бібліотеки-філії села Форнош), Доробратово (шляхом об’єднання клубу с...
12.03.2021 | 12:44
Новини міської адміністрації
Мукачівець Вадим Петровський здобув 4-те місце на Чемпіонаті України з шахів
10 березня ц.р.  в Краматорську фінішував Чемпіонат України до 16 років з класичних шахів.  Мукачівець Вадим Петровський, набравши 6,5 очок з 9, розділив з Святославом Базакуцою 4 та 3 місце відповідно. 11-річний київський кандидат в майстри спорту Ігор Самуненков став чемпіоном України В заключному турі змагань Ігор переміг рейтинг-фаворита Семена Мітусова, наздогнав його за очками (в...
09.03.2021 | 17:43
Новини міської адміністрації
Понад 1 млн. 600 тис. грн. допомоги отримають 26 жителів Мукачівської територіальної громади
Допомогу виділяють в рамках Програми додаткового соціально-медичного захисту жителів Мукачівської територіальної громади Рішення про надання матеріальної допомоги ухвалили сьогодні на засіданні  виконавчого комітету  Допомогу отримують  люди, які опинилися  у важких життєвих обставинах та потребують дороговартісного лікування . Більше 1,6 мільйона гривень планують виділити з ...
09.03.2021 | 16:18
Здоров'я
На ФАПи та амбулаторії в приєднаних селах Мукачівської територіальної громади спрямували 10 млн. грн.
У  зв’язку із створенням Мукачівської територіальної громади та приєднанням до складу КНП «ЦПМСД Мукачівської міської територіальної громади» 10-ти структурних підрозділів, а саме ФАПів та амбулаторій в селах  Доробратово, Завидово ,Залужжя, Ключарки, Макарєво , Барбово,  Горбок, Пістрялово Негрово,  Форнош  внесли  зміни до фінансового плану Комунального некомерційно...
У витоків української державності: на Мукачівщині відзначили День Соборності України

У витоків української державності: на Мукачівщині відзначили День Соборності України

701

22 січня в історіїУкраїнимаєдоленоснезначення, аджеця дата уособлюєвідразудвівагоміісторичніподії: в 1918 році - перше в XX століттіУкраїнапроголошуваласянезалежною суверенною країною, у 1919 році - на Софійськомумайдані в Києвівурочистійатмосферівідбулосяпроголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдинунезалежну державу. Для Закарпаття 22 січнятакожмаєвагомеісторичнезначення – у 1946 роціЗакарпаттяувійшлодо складу України.
Всіцівеличніісторичніподіїзгадувалисьогодні, 20 січня, у Мукачівськійцентральнійрайоннійбібліотеці, де відбувсяурочистийзахід, присвячений Дню СоборностіУкраїни.
У читальному залібібліотекибулиприсутні: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, заступник головиадміністраціїОлександрБогів, начальник відділукультури Оксана Кречковська, депутат районної ради Василь Ліба, головисільських рад, ветерани району, учасники АТО, освітяни, працівникизакладівкультури.
За незмінноютрадицією, західрозпочався з гімнуУкраїни. Післячогоісторичнийекскурс у виконанніведучих та в супроводідокументальноїстрічкиперенісприсутніх у тігарячісічневідні, пору, коли народжуваласяукраїнськадержавність, нагадав про визначніпостатіполітиків, патріотів, які стояли у витоківнезалежності та соборності.
Рядками пророчогопослання Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим..» звернувся до присутніх голова адміністраціїСергій Гайдай:
ДобороласьУкраїна
До самого краю.
Гірше ляха своїдіти
Їїрозпинають
Ідеясоборності є наскрізною у творахпоета, він закликав всіпоколінняукраїнцівзрозумітипростуістину: наша сила у єдності.
«Тоді, в січні 1919 піджовто-синій стяг стали всіукраїнці, незалежновідвіку, професії, віросповідання, майнового стану, - зазначаєкерівник району, - так народиласяновітняукраїнськанація».
Як зазначив голова адміністраціїСергій Гайдай, викликисьогоденнязновунадалиособливоїактуальностіосновоположнимскладовимдержавиУкраїна: соборності та суверенності.
«Коли воїни АТО з перемогою повернуться до своїхдомівок, вониспитають у нас, що ми робилизадлязбереженняукраїнськоїдержавності, - завершуєСергій Гайдай, - День Соборності – історична точка відліку, яка є джереломнаснаги для праці на благо України!»
Часирозпадувеличезноїкомуністичноїімперії – Радянського Союзу та радістьнародженнясучасноїнезалежноїУкраїнизгадує голова радиветеранівМукачівщиниІванДмитрович Качур, який і сам бувактивнимучасником тих буремнихісторичнихподій. БагатомешканцівМукачівщини – представниківінтелігенції, простихсинівсвого краю булиактивнимибудівничимисучасноїдержави, їхніпрізвища звучать відІванаДмитровича.
Про одвічнісподіванняукраїнського народу жити у вільнійдемократичнійдержаві, рівнійсередіншихкраїнсвіту говорить заступник головиадміністраціїОлександрБогів.
«Коли на Софійськійплощі у Києвібулопроголошено Акт злуки ЗУНР та УНР, наші предки сподівалися, щонаступніпоколінняжитимуть у заможнійдержаві, вільнійвідполітичнихторгів та зовнішніхзазіхань на суверенітет. На жаль, це не так. Завданнясучасників – кожного дня робити все можливе, щобукраїнськанація – політичносвідома та патріотична, - жила в демократичнійкраїні – європейськійУкраїні".
Молитвою «Боже великий єдиний, нам Україну храни» завершивсязахід, приурочений Дню СоборностіУкраїни та 71 річниціутворенняЗакарпатськоїобласті у складіукраїнськоїдержави.
Завідувач ЦРБ Ганна Дорош також представила присутнімтематичнийкнижковий стенд, приурочений знаменнимісторичнимподіям.

 

Адміністрація не завжди поділяє думки чи погляди авторів опублікованих матеріалів, а також не несе відповідальності за достовірність рекламної інформації. Передрук матеріалів – тільки за умови гіперпосилання на відповідну публікацію на сайті promisto.info. Друковані видання повинні отримати письмову згоду від адміністрації на передрук.

Promisto.info - новини Мукачева i Закарпаття © 2021
Made by Tools4shop.pro